Velg portal Close
Logg in DV-Book
Glemt passord?
Logg inn Sync
Glemt passord?
Logg inn Wiki
Glemt passord?

Om NEP
Norway

Om NEP Norway

Selskapet ble etablert i 1985, og har nylig byttet navn til NEP Norway. Selskapet er et av Nordens største selskaper innen TV-produksjon, med langsiktige leveranseavtaler med flere av de største aktørene innenfor medieproduksjon.

Som en del av NEP Group, er vi stolte av å være en ledende tilbyder av TV-produksjoner på global basis. Amerikanske NEP ble grunnlagt i 1986 og har sitt hovedkvarter i Pittsburgh. NEP har kontorer i Canada, USA, Storbritannia, Australia, Irland, Nederland, Dubai, Belgia, Tyskland, Sverige, Norge, Finland og Sveits.

På Økern i Oslo har vi etablert vårt eget kringkastings-senter, Oslo Broadcast Center, OBC. Her kan vi, i samarbeid med våre partnere Media Netwerk og Mediatec Solutions, dekke alle tekniske behov innenfor medieproduksjon. Vi tilbyr forutsigbare, pålitelige og fleksible tekniske løsninger, samt høyt kvalifiserte og kunnskapsrike medarbeidere.

Våre
tjenester

<

Outside broadcast

NEP Norway har 30 års erfaring fra OB-leveranser. Med strenge krav til leveransekvalitet har vi fokus på gode prosesser, logistikk, teknikk og lagarbeid. Vi har faste ansatte med lang erfaring i alle nøkkelroller og en stor tilgang på landets beste frilansere.

Vi utveksler tekniske ressurser og personell med spisskompetanse innenfor NEP Group. Gruppen disponerer 120 OB-enheter, der de største gjør produksjoner med over 40 kameraer. Konsernets store OB-flåte og utstyrspark gjør NEP i stand til, på kort tid, å skreddersy produksjoner i og utenfor Norge.

NEP Norway Show Reel

NEP Norway Show Reel

>

Prosjekter

Om NEP Norway
Om NEP Norway
Champions League
Les merLukk +
Champions League
Champions League

NEP Norway leverer studio- og kommenteringstjenester på alle Champions Leaguekamper som vises på Viasats kanaler i Norge.
I tillegg leverer vi OB-produksjoner på de kamper som spilles i Norge, alt fra 8-kameraproduksjoner til 20-kameraproduksjoner.

Om NEP Norway
Om NEP Norway
Tippeligaen
Les merLukk +
Tippeligaen
Tippeligaen

NEP Norway leverer OB-, studio- og kommenteringstjenester til Cmores sendinger fra Tippeligaen.

Om NEP Norway
Om NEP Norway
I Kveld Med Ylvis
Les merLukk +
I Kveld Med Ylvis
I Kveld Med Ylvis

NEP Norway har hatt OB-leveransen til alle sesongene av ”I kveld med Ylvis” og til Ylvis-showet i Oslo Spektrum våren 2014.

Om NEP Norway
Om NEP Norway
Trav og galopp
Les merLukk +
Trav og galopp
Om NEP Norway
Om NEP Norway
NM Alpint
Les merLukk +
NM Alpint
Om NEP Norway
Om NEP Norway
VM og World Cup Telemark
Les merLukk +
VM og World Cup Telemark
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Kakekrigen
Les merLukk +
Kakekrigen
Kakekrigen

Produksjon i vårt studio på Økern av Kakekrigen sesong 2 og 3

Om NEP Norway
Om NEP Norway
4 stjerners middag
Les merLukk +
4 stjerners middag
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Trinny & Susannah
Les merLukk +
Trinny & Susannah
Trinny & Susannah

NEP Norway har levert OB-teknikk til denne serien i sesong 2, 3 og 4

Om NEP Norway
Om NEP Norway
Hvem kan slå Aamodt og Kjus
Les merLukk +
Hvem kan slå Aamodt og Kjus
Hvem kan slå Aamodt og Kjus

NEP Norway har levert OB-teknikken til 4 sesonger av innspillingene på Fornebu

Om NEP Norway
Om NEP Norway
Hellstrøm Inviterer
Les merLukk +
Hellstrøm Inviterer
Hellstrøm Inviterer

Sesong 1 og 2 av Hellstrøm inviterer ble spilt inn i vårt studio på Økern.

Om NEP Norway
Om NEP Norway
Blinkfestivalen
Les merLukk +
Blinkfestivalen
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Oslo Horse Show
Les merLukk +
Oslo Horse Show
Om NEP Norway
Om NEP Norway
EHF Champions League
Les merLukk +
EHF Champions League
EHF Champions League

Vi leverer også OB-produksjoner fra Larviks hjemmekamper i håndballens Champions League.

Om NEP Norway
Om NEP Norway
FIVB World Tour Beach Volleyball
Les merLukk +
FIVB World Tour Beach Volleyball
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Tour de Fjords
Les merLukk +
Tour de Fjords
Tour de Fjords

NEP Norway leverte OB for tre-dagers sykkelritt, med sending på NRK og Eurosport.

Om NEP Norway
Om NEP Norway
Anne-Kat Talkshow
Les merLukk +
Anne-Kat Talkshow
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Kaizers i Spektrum
Les merLukk +
Kaizers i Spektrum
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Diverse sport
Les merLukk +
Diverse sport
Om NEP Norway
Om NEP Norway
La Liga, Serie A, Tennis
Les merLukk +
La Liga, Serie A, Tennis
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Hockey VM
Les merLukk +
Hockey VM
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Vinn på minuttet
Les merLukk +
Vinn på minuttet
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Killer Karaoke
Les merLukk +
Killer Karaoke
Om NEP Norway
Om NEP Norway
Roast
Les merLukk +
Roast
Om NEP Norway
Om NEP Norway
The Gathering
Les merLukk +
The Gathering
- av -

Kontakt
oss

Lise Heidal
+
Lise Heidal Managing Director
Lise Heidal
Managing Director

mob.: +47 90555444

lise.heidal@nepgroup.com

>
+
<
>
Niklas Forsberg
+
Niklas Forsberg Finance Director
<
Niklas Forsberg
Finance Director

mob.: +47 41697820

Niklas.Forsberg@nepgroup.com

>
Maren Hjelle Wold
+
Maren Hjelle Wold Head of Accounting
<
Maren Hjelle Wold
Head of Accounting

mob.: +47 416 97 820

maren.hjellewold@nepgroup.com

>
Bjarne Solbakken
+
Bjarne Solbakken Controller
<
Bjarne Solbakken
Controller

mob.: +47 926 80 139

bsolbakken@nepgroup.com

>
Anita Brede
+
Anita Brede Office Manager
<
Anita Brede
Office Manager

mob.: +47 93407966

anita.brede@nepgroup.com

>
+
<
>
Per Arild Berge
+
Per Arild Berge Sales & Projects Director
<
Per Arild Berge
Sales & Projects Director

mob.: +47 976 62 208

paberge@nepgroup.com

>
Christian Krohn-Holm
+
Christian Krohn-Holm Project Manager
<
Christian Krohn-Holm
Project Manager

mob.: +47 95807707

christian.krohnholm@nepgroup.com

>
Vegard Golimo
+
Vegard Golimo Project Manager
<
Vegard Golimo
Project Manager

mob.: +47 900 68 120

vgolimo@nepgroup.com

>
Espen Helgor
+
Espen Helgor Project Manager
<
Espen Helgor
Project Manager

mob.: +47 950 74 559

ehelgor@nepgroup.com

>
+
<
>
Stig Hagfors
+
Stig Hagfors Head of Production
<
Stig Hagfors
Head of Production

mob.: +47 92010525

Stig.Hagfors@nepgroup.com

>
Kari Søfteland Hyldmo
+
Kari Søfteland Hyldmo Producer
<
Kari Søfteland Hyldmo
Producer

mob.: + 47 93084435

Kari.Hyldmo@nepgroup.com

>
Halvor Hoem
+
Halvor Hoem Producer
<
Halvor Hoem
Producer

mob.: +47 97638303

hhoem@nepgroup.com

>
Micke Pettersson
+
Micke Pettersson Producer
<
Micke Pettersson
Producer

mob.: +46 705523449

mpettersson@nepgroup.com

>
Lars Jørgen Larsen
+
Lars Jørgen Larsen Transmission Engineer
<
Lars Jørgen Larsen
Transmission Engineer

mob.: +47 900 97 499

larsjorgen.larsen@nepgroup.com

>
Rune Olsen
+
Rune Olsen Transmission Engineer
<
Rune Olsen
Transmission Engineer

mob.: +47 990 20 737

rune.olsen@nepgroup.com

>
Sigmund Haugland
+
Sigmund Haugland Transmission Engineer and Engineer-In-Charge
<
Sigmund Haugland
Transmission Engineer and Engineer-In-Charge

mob.: +47 476 48 456

sigmund.haugland@nepgroup.com

>
Henrik Oseland
+
Henrik Oseland Transmission Engineer
<
Henrik Oseland
Transmission Engineer

mob.: +47 415 69 830

Henrik.Oseland@nepgroup.com

>
+
<
>
Eskil Aulie
+
Eskil Aulie Head of Planning & Logistics
<
Eskil Aulie
Head of Planning & Logistics

mob.: +47 91346546

eskil.aulie@nepgroup.com

>
Børre Gjelsten
+
Børre Gjelsten Booking
<
Børre Gjelsten
Booking

mob.: +47 958 88 718

bgjelsten@nepgroup.com

>
Turid Schlyder
+
Turid Schlyder Booking
<
Turid Schlyder
Booking

mob.: +47 988 76 891

tschlyder@nepgroup.com

>
Ole-Christian Johansen
+
Ole-Christian Johansen Coordinator/Booking Manager
<
Ole-Christian Johansen
Coordinator/Booking Manager

mob.: +47 900 42 322

ole.johansen@nepgroup.com

>
Tone Sandaker
+
Tone Sandaker Booking
<
Tone Sandaker
Booking

mob.: +47 977 75 707

tsandaker@nepgroup.com

>
Roar Fevang
+
Roar Fevang Booking
<
Roar Fevang
Booking

mob.: +47 928 55 055

rfevang@nepgroup.com

>
Merete Frøysaa
+
Merete Frøysaa Coordinator/Booking Manager i permisjon frem til 1. september 2017
<
Merete Frøysaa
Coordinator/Booking Manager i permisjon frem til 1. september 2017

mob.: +47 95905319

Merete.Froysaa@nepgroup.com

>
Paal Arne Berg
+
Paal Arne Berg Logistics
<
Paal Arne Berg
Logistics

mob.: +47 952 85 794

paberg@nepgroup.com

>
Tommy Nepstad
+
Tommy Nepstad Logistics
<
Tommy Nepstad
Logistics

mob.: +47 913 03 670

tnepstad@nepgroup.com

>
Chris Dankel
+
Chris Dankel IT/Production System Manager
<
Chris Dankel
IT/Production System Manager

mob.: +47 95240950

chris.dankel@nepgroup.com

>
Eirik Mortensen Løvås
+
Eirik Mortensen Løvås Senior Camera Operator
<
Eirik Mortensen Løvås
Senior Camera Operator

mob.: +47 91386112

eirik.lovas@nepgroup.com

>
Tonje Noss Gunnari
+
Tonje Noss Gunnari Vision Mixer
<
Tonje Noss Gunnari
Vision Mixer

mob.: +47 930 08 385

tngunnari@nepgroup.com

>
Øivind Solem
+
Øivind Solem Engineer-In-Charge
<
Øivind Solem
Engineer-In-Charge

mob.: +47 90165946

oivind.solem@nepgroup.com

>
Ove Bodahl Spedstad
+
Ove Bodahl Spedstad Engineer-In-Charge
<
Ove Bodahl Spedstad
Engineer-In-Charge

mob.: +47 984 49 698

ove.bodahlspedstad@nepgroup.com

>
Krister Skaathun
+
Krister Skaathun Engineer-In-Charge
<
Krister Skaathun
Engineer-In-Charge

mob.: +47 901 27 981

kskaathun@nepgroup.com

>
Espen Dale Andersen
+
Espen Dale Andersen Engineer-In-Charge
<
Espen Dale Andersen
Engineer-In-Charge

mob.: +47 996 93 469

edandersen@nepgroup.com

>
Christian Weld Haakonseth
+
Christian Weld Haakonseth Engineer-In-Charge
<
Christian Weld Haakonseth
Engineer-In-Charge

mob.: +47 92058877

christian.weldhaakonseth@nepgroup.com

>
Ole Kristian Langdahl
+
Ole Kristian Langdahl Engineer-In-Charge
<
Ole Kristian Langdahl
Engineer-In-Charge

mob.: +47 936 33 525

olekristian.langdahl@nepgroup.com

>
Glenn Johansen
+
Glenn Johansen Engineer-In-Charge
<
Glenn Johansen
Engineer-In-Charge

mob.: +47 901 45 150

gjohansen@nepgroup.com

>
Christian Juliebø
+
Christian Juliebø Engineer-In-Charge
<
Christian Juliebø
Engineer-In-Charge

mob.: +47 901 97 955

cjuliebo@nepgroup.com

>
Terje Moen
+
Terje Moen Engineer-In-Charge
<
Terje Moen
Engineer-In-Charge

mob.: +47 416 65 507

tmoen@nepgroup.com

>
Øyvind Ruud
+
Øyvind Ruud Engineer-In-Charge
<
Øyvind Ruud
Engineer-In-Charge

mob.: +47 966 25 030

oruud@nepgroup.com

>
Bo Thomsen
+
Bo Thomsen Engineer-In-Charge
<
Bo Thomsen
Engineer-In-Charge

mob.: +47 901 05 734

bthomsen@nepgroup.com

>
Ketil Andre Thune
+
Ketil Andre Thune Engineer-In-Charge
<
Ketil Andre Thune
Engineer-In-Charge

mob.: +47 915 71 064

kthune@nepgroup.com

>
Lars Knutsvik Ulven
+
Lars Knutsvik Ulven Engineer-In-Charge
<
Lars Knutsvik Ulven
Engineer-In-Charge

mob.: +47 452 23 733

lkulven@nepgroup.com

>
Olav Østom
+
Olav Østom Engineer-In-Charge
<
Olav Østom
Engineer-In-Charge

mob.: +47 900 12 768

oostom@nepgroup.com

>
Daniel Hamstad
+
Daniel Hamstad Engineer-In-Charge
<
Daniel Hamstad
Engineer-In-Charge

mob.: +47 482 87 106

dhamstad@nepgroup.com

>
Jon Ola Lien
+
Jon Ola Lien Engineer-In-Charge
<
Jon Ola Lien
Engineer-In-Charge

mob.: +47 906 83 602

jlien@nepgroup.com

>
Ole Leikarnes
+
Ole Leikarnes Audio Engineer
<
Ole Leikarnes
Audio Engineer

mob.: +47 90727585

ole.bendiktleikarnes@nepgroup.com

>
Ferdinand Bergersen
+
Ferdinand Bergersen Audio Engineer
<
Ferdinand Bergersen
Audio Engineer

mob.: +47 917 19 610

fbergersen@nepgroup.com

>
Hans Olav Strand
+
Hans Olav Strand Audio Engineer
<
Hans Olav Strand
Audio Engineer

mob.: +47 951 18 361

hstrand@nepgroup.com

>
+
<
>
Dag-Olav Sivertsen
+
Dag-Olav Sivertsen Technical Director
<
Dag-Olav Sivertsen
Technical Director

mob.: +47 913 03 033

dsivertsen@nepgroup.com

>
Kjetil Fosse
+
Kjetil Fosse Maintenance Engineer
<
Kjetil Fosse
Maintenance Engineer

mob.: +47 938 81 051

kfosse@nepgroup.com

>
Helge Ligaard
+
Helge Ligaard Maintenance Engineer
<
Helge Ligaard
Maintenance Engineer

mob.: +47 913 56 330

hligaard@nepgroup.com

>
Espen Frøysa
+
Espen Frøysa Systems Manager
<
Espen Frøysa
Systems Manager

mob.: 901 58 208

efroysa@nepgroup.com

>
+
<
>
Eirik Nakken
+
Eirik Nakken Technical Director
<
Eirik Nakken
Technical Director

mob.: +47 90603196

Eirik.Nakken@nepgroup.com

>
Jacob Larsson
+
Jacob Larsson IT & Networks Engineer
<
Jacob Larsson
IT & Networks Engineer

mob.: +47 948 15 850

jacob.larsson@nepgroup.com

>
Arne Stenstadvold
+
Arne Stenstadvold Systems Operations Manager
<
Arne Stenstadvold
Systems Operations Manager

mob.: +47 90160585

arne.stenstadvold@nepgroup.com

>
Per Harald Haugseth
+
Per Harald Haugseth Senior Graphics Manager
<
Per Harald Haugseth
Senior Graphics Manager

mob.: +47 905 28 229

per.haugseth@nepgroup.com

Kontakt oss

Har du spørsmål vedrørende våre tjenester, prosjekter eller annet,
ring oss gjerne eller send en mail!
Du er naturligvis også velkommen på visning og lunsj/kaffe i våre lokaler på Økern.
Ønsker du å registrere deg i vår frilansbase, klikk på linken under.

NEP Norway
Økern Torgvei 13,
0580 Oslo, Norway

Telephone: +47 23 68 80 00

Fax: +47 23 68 98 19

Registrer deg

 

Økern Torgvei 13 0580 Oslo