Velg portal Close
Logg in DV-Book
Glemt passord?
Logg inn Sync
Glemt passord?
Logg inn Wiki
Glemt passord?

Om NEP
Norway

Om NEP Norway

Selskapet ble etablert i 1985, og har nylig byttet navn til NEP Norway. Selskapet er et av Nordens største selskaper innen TV-produksjon, med langsiktige leveranseavtaler med flere av de største aktørene innenfor medieproduksjon.

Som en del av NEP Group, er vi stolte av å være en ledende tilbyder av TV-produksjoner på global basis. Amerikanske NEP ble grunnlagt i 1986 og har sitt hovedkvarter i Pittsburgh. NEP har kontorer i Canada, USA, Storbritannia, Australia, Irland, Nederland, Dubai, Belgia, Tyskland, Sverige, Norge, Finland og Sveits.

På Økern i Oslo har vi etablert vårt eget kringkastings-senter, Oslo Broadcast Center, OBC. Her kan vi, i samarbeid med våre partnere NEP Media Services og Mediatec Solutions, dekke alle tekniske behov innenfor medieproduksjon. Vi tilbyr forutsigbare, pålitelige og fleksible tekniske løsninger, samt høyt kvalifiserte og kunnskapsrike medarbeidere.

Våre
tjenester

<

Outside broadcast

NEP Norway har 30 års erfaring fra OB-leveranser. Med strenge krav til leveransekvalitet har vi fokus på gode prosesser, logistikk, teknikk og lagarbeid. Vi har faste ansatte med lang erfaring i alle nøkkelroller og en stor tilgang på landets beste frilansere. Vi utveksler tekniske ressurser og personell med spisskompetanse innenfor NEP Group. Gruppen disponerer 120 OB-enheter, der de største gjør produksjoner med over 40 kameraer. Konsernets store OB-flåte og utstyrspark gjør NEP i stand til, på kort tid, å skreddersy produksjoner i og utenfor Norge.

>

Prosjekter

NEP Norway
NEP Norway
Champions League
Les mer Lukk +
Champions League
Champions League
NEP Norway leverer studio- og kommenteringstjenester på alle Champions Leaguekamper som vises på Viasats kanaler i Norge.
I tillegg leverer vi OB-produksjoner på de kamper som spilles i Norge, alt fra 8-kameraproduksjoner til 20-kameraproduksjoner.
NEP Norway
NEP Norway
Tippeligaen
Les mer Lukk +
Tippeligaen
Tippeligaen
NEP Norway leverer OB-, studio- og kommenteringstjenester til Cmores sendinger fra Tippeligaen.
NEP Norway
NEP Norway
I Kveld Med Ylvis
Les mer Lukk +
I Kveld Med Ylvis
I Kveld Med Ylvis
NEP Norway har hatt OB-leveransen til alle sesongene av ”I kveld med Ylvis” og til Ylvis-showet i Oslo Spektrum våren 2014.
NEP Norway
NEP Norway
Trav og galopp
Les mer Lukk +
Trav og galopp
NEP Norway
NEP Norway
NM Alpint
Les mer Lukk +
NM Alpint
NEP Norway
NEP Norway
VM og World Cup Telemark
Les mer Lukk +
VM og World Cup Telemark
NEP Norway
NEP Norway
Kakekrigen
Les mer Lukk +
Kakekrigen
Kakekrigen
Produksjon i vårt studio på Økern av Kakekrigen sesong 2 og 3
NEP Norway
NEP Norway
4 stjerners middag
Les mer Lukk +
4 stjerners middag
NEP Norway
NEP Norway
Trinny & Susannah
Les mer Lukk +
Trinny & Susannah
Trinny & Susannah
NEP Norway har levert OB-teknikk til denne serien i sesong 2, 3 og 4
NEP Norway
NEP Norway
Hvem kan slå Aamodt og Kjus
Les mer Lukk +
Hvem kan slå Aamodt og Kjus
Hvem kan slå Aamodt og Kjus
NEP Norway har levert OB-teknikken til 4 sesonger av innspillingene på Fornebu
NEP Norway
NEP Norway
Hellstrøm Inviterer
Les mer Lukk +
Hellstrøm Inviterer
Hellstrøm Inviterer
Sesong 1 og 2 av Hellstrøm inviterer ble spilt inn i vårt studio på Økern.
NEP Norway
NEP Norway
Blinkfestivalen
Les mer Lukk +
Blinkfestivalen
NEP Norway
NEP Norway
Oslo Horse Show
Les mer Lukk +
Oslo Horse Show
NEP Norway
NEP Norway
EHF Champions League
Les mer Lukk +
EHF Champions League
EHF Champions League
Vi leverer også OB-produksjoner fra Larviks hjemmekamper i håndballens Champions League.
NEP Norway
NEP Norway
FIVB World Tour Beach Volleyball
Les mer Lukk +
FIVB World Tour Beach Volleyball
NEP Norway
NEP Norway
Tour de Fjords
Les mer Lukk +
Tour de Fjords
Tour de Fjords
NEP Norway leverte OB for tre-dagers sykkelritt, med sending på NRK og Eurosport.
NEP Norway
NEP Norway
Anne-Kat Talkshow
Les mer Lukk +
Anne-Kat Talkshow
NEP Norway
NEP Norway
Kaizers i Spektrum
Les mer Lukk +
Kaizers i Spektrum
NEP Norway
NEP Norway
Diverse sport
Les mer Lukk +
Diverse sport
NEP Norway
NEP Norway
La Liga, Serie A, Tennis
Les mer Lukk +
La Liga, Serie A, Tennis
NEP Norway
NEP Norway
Hockey VM
Les mer Lukk +
Hockey VM
NEP Norway
NEP Norway
Vinn på minuttet
Les mer Lukk +
Vinn på minuttet
NEP Norway
NEP Norway
Killer Karaoke
Les mer Lukk +
Killer Karaoke
NEP Norway
NEP Norway
Roast
Les mer Lukk +
Roast
NEP Norway
NEP Norway
The Gathering
Les mer Lukk +
The Gathering
- av -
76

Kontakt
oss

Lise Heidal
Lise Heidal +
<
Lise Heidal
Managing Director

mob.: +47 90555444

lise.heidal@nepgroup.com

>
+
<
>
Niklas Forsberg
Niklas Forsberg +
<
Niklas Forsberg
Finance Director

mob.: +47 41697820

Niklas.Forsberg@nepgroup.com

>
Maren Hjelle Wold
Maren Hjelle Wold +
<
Maren Hjelle Wold
Head of Accounting

mob.: +47 932 65 675

maren.hjellewold@nepgroup.com

>
Bjarne Solbakken
Bjarne Solbakken +
<
Bjarne Solbakken
Controller

mob.: +47 926 80 139

bsolbakken@nepgroup.com

>
Anita Brede
Anita Brede +
<
Anita Brede
Office Manager

mob.: +47 93407966

anita.brede@nepgroup.com

>
+
<
>
Per Arild Berge
Per Arild Berge +
<
Per Arild Berge
Sales & Projects Director

mob.: +47 976 62 208

paberge@nepgroup.com

>
Christian Krohn-Holm
Christian Krohn-Holm +
<
Christian Krohn-Holm
Project Manager

mob.: +47 95807707

christian.krohnholm@nepgroup.com

>
Vegard Golimo
Vegard Golimo +
<
Vegard Golimo
Project Manager

mob.: +47 900 68 120

vgolimo@nepgroup.com

>
Espen Helgor
Espen Helgor +
<
Espen Helgor
Project Manager

mob.: +47 950 74 559

ehelgor@nepgroup.com

>
+
<
>
Stig Hagfors
Stig Hagfors +
<
Stig Hagfors
Head of Production

mob.: +47 92010525

Stig.Hagfors@nepgroup.com

>
Halvor Hoem
Halvor Hoem +
<
Halvor Hoem
Producer

mob.: +47 97638303

hhoem@nepgroup.com

>
Lars Jørgen Larsen
Lars Jørgen Larsen +
<
Lars Jørgen Larsen
Transmission Engineer

mob.: +47 900 97 499

larsjorgen.larsen@nepgroup.com

>
Rune Olsen
Rune Olsen +
<
Rune Olsen
Transmission Engineer

mob.: +47 990 20 737

rune.olsen@nepgroup.com

>
Sigmund Haugland
Sigmund Haugland +
<
Sigmund Haugland
Transmission Engineer and Engineer-In-Charge

mob.: +47 476 48 456

sigmund.haugland@nepgroup.com

>
Henrik Oseland
Henrik Oseland +
<
Henrik Oseland
Transmission Engineer

mob.: +47 415 69 830

Henrik.Oseland@nepgroup.com

>
Gisle Bjorå
Gisle Bjorå +
<
Gisle Bjorå
Transmission Engineer

gbjora@nepgroup.com

>
+
<
>
Eskil Aulie
Eskil Aulie +
<
Eskil Aulie
Head of Planning & Logistics

mob.: +47 91346546

eskil.aulie@nepgroup.com

>
Børre Gjelsten
Børre Gjelsten +
<
Børre Gjelsten
Booking i permisjon mars 2018

mob.: +47 958 88 718

bgjelsten@nepgroup.com

>
Ole-Christian Johansen
Ole-Christian Johansen +
<
Ole-Christian Johansen
Coordinator/Booking TCR

mob.: +47 900 42 322

ole.johansen@nepgroup.com

>
Tone Sandaker
Tone Sandaker +
<
Tone Sandaker
Booking

mob.: +47 977 75 707

tsandaker@nepgroup.com

>
Roar Fevang
Roar Fevang +
<
Roar Fevang
Booking

mob.: +47 928 55 055

rfevang@nepgroup.com

>
Siri Rosmer
Siri Rosmer +
<
Siri Rosmer
Booking

mob.: +47 41 23 36 80

srosmer@nepgroup.com

>
Merete Frøysaa
Merete Frøysaa +
<
Merete Frøysaa
Coordinator/Booking

mob.: +47 95905319

Merete.Froysaa@nepgroup.com

>
Kristian Mustvedt
Kristian Mustvedt +
<
Kristian Mustvedt
booking

mob.: +4792068857

kmustvedt@nepgroup.com

>
Turid Schlyder
Turid Schlyder +
<
Turid Schlyder
Booking i permisjon frem til Høst 2018

mob.: +47 988 76 891

tschlyder@nepgroup.com

>
Paal Arne Berg
Paal Arne Berg +
<
Paal Arne Berg
Logistics

mob.: +47 952 85 794

paberg@nepgroup.com

>
Tommy Nepstad
Tommy Nepstad +
<
Tommy Nepstad
Logistics

mob.: +47 913 03 670

tnepstad@nepgroup.com

>
Chris Dankel
Chris Dankel +
<
Chris Dankel
IT/Production System Manager

mob.: +47 95240950

chris.dankel@nepgroup.com

>
Eirik Mortensen Løvås
Eirik Mortensen Løvås +
<
Eirik Mortensen Løvås
Senior Camera Operator

mob.: +47 91386112

eirik.lovas@nepgroup.com

>
Tonje Noss Gunnari
Tonje Noss Gunnari +
<
Tonje Noss Gunnari
Vision Mixer

mob.: +47 930 08 385

tngunnari@nepgroup.com

>
Øivind Solem
Øivind Solem +
<
Øivind Solem
Engineer-In-Charge

mob.: +47 90165946

oivind.solem@nepgroup.com

>
Ove Bodahl Spedstad
Ove Bodahl Spedstad +
<
Ove Bodahl Spedstad
Engineer-In-Charge

mob.: +47 984 49 698

ove.bodahlspedstad@nepgroup.com

>
Krister Skaathun
Krister Skaathun +
<
Krister Skaathun
Engineer-In-Charge

mob.: +47 901 27 981

kskaathun@nepgroup.com

>
Espen Dale Andersen
Espen Dale Andersen +
<
Espen Dale Andersen
Engineer-In-Charge

mob.: +47 996 93 469

edandersen@nepgroup.com

>
Christian Weld Haakonseth
Christian Weld Haakonseth +
<
Christian Weld Haakonseth
Engineer-In-Charge

mob.: +47 92058877

christian.weldhaakonseth@nepgroup.com

>
Ole Kristian Langdahl
Ole Kristian Langdahl +
<
Ole Kristian Langdahl
Engineer-In-Charge

mob.: +47 936 33 525

olekristian.langdahl@nepgroup.com

>
Glenn Johansen
Glenn Johansen +
<
Glenn Johansen
Engineer-In-Charge

mob.: +47 901 45 150

gjohansen@nepgroup.com

>
Christian Juliebø
Christian Juliebø +
<
Christian Juliebø
Engineer-In-Charge

mob.: +47 901 97 955

cjuliebo@nepgroup.com

>
Terje Moen
Terje Moen +
<
Terje Moen
Engineer-In-Charge

mob.: +47 416 65 507

tmoen@nepgroup.com

>
Øyvind Ruud
Øyvind Ruud +
<
Øyvind Ruud
Engineer-In-Charge

mob.: +47 966 25 030

oruud@nepgroup.com

>
Bo Thomsen
Bo Thomsen +
<
Bo Thomsen
Engineer-In-Charge

mob.: +47 901 05 734

bthomsen@nepgroup.com

>
Ketil Andre Thune
Ketil Andre Thune +
<
Ketil Andre Thune
Engineer-In-Charge

mob.: +47 915 71 064

kthune@nepgroup.com

>
Lars Knutsvik Ulven
Lars Knutsvik Ulven +
<
Lars Knutsvik Ulven
Engineer-In-Charge

mob.: +47 452 23 733

lkulven@nepgroup.com

>
Olav Østom
Olav Østom +
<
Olav Østom
Engineer-In-Charge

mob.: +47 900 12 768

oostom@nepgroup.com

>
Daniel Hamstad
Daniel Hamstad +
<
Daniel Hamstad
Engineer-In-Charge

mob.: +47 482 87 106

dhamstad@nepgroup.com

>
Jon Ola Lien
Jon Ola Lien +
<
Jon Ola Lien
Engineer-In-Charge

mob.: +47 906 83 602

jlien@nepgroup.com

>
Ole Leikarnes
Ole Leikarnes +
<
Ole Leikarnes
Audio Engineer

mob.: +47 90727585

ole.bendiktleikarnes@nepgroup.com

>
Ferdinand Bergersen
Ferdinand Bergersen +
<
Ferdinand Bergersen
Audio Engineer

mob.: +47 917 19 610

fbergersen@nepgroup.com

>
Hans Olav Strand
Hans Olav Strand +
<
Hans Olav Strand
Audio Engineer

mob.: +47 951 18 361

hstrand@nepgroup.com

>
Øystein Karlsen
Øystein Karlsen +
<
Øystein Karlsen
Audio Engineer

mob.: +4797676432

okarlsen@nepgroup.com

>
Astrid Pettersen
Astrid Pettersen +
<
Astrid Pettersen
Audio Engineer

mob.: +4790961043

apettersen@nepgroup.com

>
+
<
>
Dag-Olav Sivertsen
Dag-Olav Sivertsen +
<
Dag-Olav Sivertsen
Technical Director

mob.: +47 913 03 033

dsivertsen@nepgroup.com

>
Kjetil Fosse
Kjetil Fosse +
<
Kjetil Fosse
Maintenance Engineer

mob.: +47 938 81 051

kfosse@nepgroup.com

>
Helge Ligaard
Helge Ligaard +
<
Helge Ligaard
Maintenance Engineer

mob.: +47 913 56 330

hligaard@nepgroup.com

>
Espen Frøysa
Espen Frøysa +
<
Espen Frøysa
Systems Manager

mob.: 901 58 208

efroysa@nepgroup.com

>
+
<
>
Eirik Nakken
Eirik Nakken +
<
Eirik Nakken
Technical Director

mob.: +47 90603196

Eirik.Nakken@nepgroup.com

>
Jacob Larsson
Jacob Larsson +
<
Jacob Larsson
IT & Networks Engineer

mob.: +47 948 15 850

jacob.larsson@nepgroup.com

>
Arne Stenstadvold
Arne Stenstadvold +
<
Arne Stenstadvold
Systems Operations Manager

mob.: +47 90160585

arne.stenstadvold@nepgroup.com

>
Per Harald Haugseth
Per Harald Haugseth +
<
Per Harald Haugseth
Senior Graphics Manager

mob.: +47 905 28 229

per.haugseth@nepgroup.com

Kontakt oss

Har du spørsmål vedrørende våre tjenester, prosjekter eller annet,
ring oss gjerne eller send en mail!
Du er naturligvis også velkommen på visning og lunsj/kaffe i våre lokaler på Økern.
Kontakt booking for registrering som frilanser.

NEP Norway
Økern Torgvei 13,
0580 Oslo, Norway

Telephone: +47 23 68 80 00

Fax: +47 23 68 98 19

 

Økern Torgvei 13 0580 Oslo